Ohlédnutí únor

Ú

Měsíc únor nám nadělil sníh. A tak jsme bobovali, stavěli sněhuláky, dováděli na sněhu se psem Berounkou a obdivovali bílou krásu kolem nás.

V únoru pokračoval integrovaný blok V pohybu a my jsme skutečně byli v pohybu. Hodně jsme cestovali a poznávali.

První týden jsme v našich hrách objevovali vesmír, oblékali se do „skafandrů“ a užívali si naši zasněženou planetu.

V druhém týdnu jsme prozkoumali různá řemesla a povolání. Navštívili jsme Pneuservis pana Folka a děti si zkusily nafouknout pneumatiku. Vypravili jsme se do truhlárny p. Černého, kde vonělo dřevo a děti hoblíkem tvořily hoblinky kudrnaté jako z kožíšku ovečky.

V týdnu umění jsme s Verčou Peckertovou hledali zobrazení našich emocí. Děti tančili v lese na Vivaldiho, odhadovaly, co vyjadřuje Munchúv výkřik a zkoušely se zatvářit stejně tajemně  jako Mona Lisa. Další den se s muzikoterapeutkou Janou Fojtíčkovou náš Slamáček rozezněl rytmy bubnů.

Na konci února jsme pootevřeli dveře do budoucnosti a zkusili si, jaké to bude ve škole. Vypravili jsme se autobusem do Masarykovy školy ve Zruči, kde si pro nás děti z druhé třídy připravily program v tělocvičně.

Jeden celý krásný den jsme prožili v naší zpřátelené komunitní škole Inspiria.

Měsíc únor byl bohatý na nové zážitky. V naší školce ho svou přítomností obohatila Verča Peckertová, Lucka a Markéta Boková. Moc jim děkujeme za společný čas.

Za Berounku Verča Petrlíková

Zanechte odpověď

 • Lesní mateřská škola Berounka (zaštítěna o.s. Ekoklub rodičů, dětí a přírody, IČO 22607200, adresa Druztová 12, 330 07 Druztová

  Mgr. Marie Peroutková
  732 835 414

  Mgr. Lenka Horáčková
  777 149 141

  info@lesniskolkaberounka.cz