Ohlédnutí říjen

Říjen

Čím dál častěji nás vítají chladná rána, a tak si v době před svačinou rozděláváme a udržujeme ohýnky na zahřátí rukou prokřehlých z výtvarných činností, karetních her, stavění ze stavebnic či vaření v bahenní kuchyňce. Opakujeme si pravidla bezpečnosti u ohně.

Všímáme si stromů a jejich podzimní proměny, dozvídáme se proč shazují listy, rozeznáváme listy stromů, obtiskujeme je, tvoříme z nich, obdivujeme a sbíráme různobarevné javorové listy, sledujeme jak se od sebe listy různých stromů ale i listy na jednom stromě odlišují.

Dále zkoumáme, čím se od sebe odlišují lidé. Hledáme rozdíly a podobnosti mezi dětmi ve školce ale i mezi sebou, svými sourozenci a rodiči.

Procvičujeme si části lidského těla a seznamujeme se s některými jejich funkcemi, skládáme puzzle s tématem různých soustav lidského těla, vyrábíme model úst a také model ruky s pohyblivými prsty. Při návštěvě Karla Makoně se v terénu názorně učíme jak ošetřit zlomenou končetinu, nebo jak si vyrobit z větví nosítka pro přenos zraněného. Na asfaltovém hřišti obkreslujeme postavy či jejich stíny křídou.

Koncem října se zaměřujeme na téma rodina a členové rodiny, povídáme si o tom, co máme rádi na svých rodičích. Nezapomínáme ani na zvířecí rodiny a jejich členy.

V měsíci říjnu nás také navštívil již delší dobu očekávaný herpetolog, který dětem přinesl ukázat několik živých exponátů – želvu, gekončíka a hada korálovku. Kdo chtěl, mohl si je pohladit či alespoň zblízka prohlédnout a přitom si poslechnout něco o jejich chování v přírodě či o jejich chovu.

O středečních odpoledních se začalo s výukou angličtiny, které se ujala jedna z maminek a zároveň rodilá mluvčí Tanja Kraisingerová. Používá různých hravých forem výuky a děti tak učení velmi baví.

Během října jsme oslavili další narozeniny – tentokráte Fínky a Vašíka, a též narozeniny ČR.

Zanechte odpověď

 • Lesní mateřská škola Berounka (zaštítěna o.s. Ekoklub rodičů, dětí a přírody, IČO 22607200, adresa Druztová 12, 330 07 Druztová

  Mgr. Marie Peroutková
  732 835 414

  Mgr. Lenka Horáčková
  777 149 141

  info@lesniskolkaberounka.cz