Ohlédnutí leden

Leden začal velmi příjemně a pozvolna naším týdnem v bačkůrkách, kdy děti měly jedinečnou příležitost si pohrát s hračkami, které dostaly k letošním Vánocům. Byl to také můj první týden od praxe, kdy jsem se znovu do Berounky vrátila a začala zde vypomáhat jako pravý lesní průvodce. Tento pomalý rozběh po Vánocích mi velmi pomohl. Maruška mi v klidu vysvětlila všechna pravidla, ukázala mi, kde se co nachází a co musím zajišťovat, zapisovat a tak dál. Všichni mě přijali moc mile a s důvěrou, děti, rodiče i ostatní průvodci. Některé děti si mě již pamatovaly, což mě také velmi potěšilo.

Po týdnu v bačkůrkách se program v naší lesní školce opět rozběhl na plno a začali jsme pracovat s integrovaným blokem V pohybu. V rámci tohoto bloku jsme za pomoci fantazie procestovali všemožné kouty světa, vyzkoušeli různé dopravní prostředky a podnikli nespočet dobrodružných výprav a bádání.

První týden jsme se věnovali tématu Eskymáci. Zpívali jsme eskymácké písničky, hráli eskymácké hry, chytali magnetické rybky pod papírovým ledem, lovili papírové mrože a utíkali před ledními medvědy. Také nás navštívila velká delegace z Litvy a Slovenska, která k nám přišla načerpat inspiraci pro založení lesní mateřské školy. Všechno to bylo veliké dobrodružství.

Druhý týden jsme v rámci tématu Národy odlétli od Eskymáků až do Afriky. Byla to legrace, neboť až tento týden se konečně objevil pořádný sníh. Nám to ale vůbec nevadilo, alespoň jsme se při afrických aktivitách na sněhu, hezky zahřáli. Dětem se obzvlášť dařila improvizovaná africká hudba na jednoduché bicí nástroje a africké tance.

Další týden jsem se zabývali Vesmírem. Tento týden byl ten úplně nejlepší sníh, a tak jsme se snažili si venku co nejvíce užít sněhových radovánek. V teple Slamáčku jsme se pak věnovali našemu tématu Vesmír. Malovali a kreslili jsme obrázky Vesmíru, povídali si o něm a plnili připravené úkoly, jako různé spojovačky, rozdíly nebo skládačky.

Posledních pár dní měsíce ledna jsme si hráli na zámořské putování velkou lodí, se kterou jsme směle vpluli do tématu Dopravní prostředky. Měli jsme k tomu dokonce i jednu vyrobenou loď, byla z kartonu a byla s ní veliká zábava.

A to pořád není vše, během celého ledna jsme si také užívali péči o malá morčátka a překonávali nemoci v řadách průvodců. Celý leden v lesní školce Berounce byl úžasný a já děkuji, že jsem mohla být jeho součástí a všem lidem, s kterými jsem se zde seznámila, děkuji za vřelé přijetí.

Za Berounku Verča Peckertová

Zanechte odpověď

 • Lesní mateřská škola Berounka (zaštítěna o.s. Ekoklub rodičů, dětí a přírody, IČO 22607200, adresa Druztová 12, 330 07 Druztová

  Mgr. Marie Peroutková
  732 835 414

  Mgr. Lenka Horáčková
  777 149 141

  info@lesniskolkaberounka.cz