Ohlédnutí duben

n

Každý den jsme hledali nové stopy jara – rozkvetlý tulipán u školkového plotu, praskající pupeny na jabloni, prvního čápa, …

Ráno nás ještě studilo, ale odpoledne už to hřálo a sluníčko v nás probouzelo jen to dobré. Do přírody kolem nás se vrátila zelená barva ve všech svých odstínech.

Integrovaný blok V rozpuku nás provázel rozpučelým jarem. Zaseli jsme osení a pozorovali klíčící rostlinky. Lenka  v roli sluníčka probouzela děti (semínka) při úterní anglické hře.

Užili jsme si putování po našich oblíbených místech v lesích, protože počasí nám přálo. Hráli jsme si v „rokli“ a na louce i u řeky.

V dílně vzniklo pod rukama dětí několik letadel a aut z prkýnek a odřezků.

Lída měla v batohu vždycky zásobu atlasů a tak jsme určovali rostlinky, které vykvetly v lesích pod Věžkou jako barevný koberec.

Chodili jsme pravidelně zalévat lípu, kterou jsme vloni zasadili.

U „dračí sluje“ děti slyšely za kameny zvuky zakletého draka. Dorotka přišla s myšlenkou, že někde ve skalách bude i klíč, kterým otevřeme bránu k němu. Děti zkoušely přikládat kousky rostlin i kamínků, ale dračí jeskyně se zatím neotevřela. Chodíme poslouchat draka a snad nám svoje tajemství odhalí později.

V „rokli“ jsme uvázali lanovou lávku. Vedle ní Honzík s Alfíkem uvařili z hromady listí a hlíny pizzu. Ostatní jim hodně pomohli posypat ji jemnou hlínou – práškem z chilli papriček.

Na konci dubna jsme vpadli do teplého skoro letního času. Věnovali jsme se dopravě, malovali jsme pampeliškami a zpívali ostošest.

Jsme rádi za krásná setkání na Velikonoční slavnosti, za všechno dobré, co během dubna vyrostlo.

Za Berounku Verča

Zanechte odpověď

 • Lesní mateřská škola Berounka (zaštítěna o.s. Ekoklub rodičů, dětí a přírody, IČO 22607200, adresa Druztová 12, 330 07 Druztová

  Mgr. Marie Peroutková
  732 835 414

  Mgr. Lenka Horáčková
  777 149 141

  info@lesniskolkaberounka.cz