Ohlédnutí červen

Č

Síla přírody vrcholícího léta byla všude kolem nás.  Byl čas slunovratu a rostliny přecházely z květu do plodů. Červen byl pro nás měsícem smyslů a tak jsme krásy kolem nás vnímali všemi svými smysly: Zpívali jsme a hráli na orffovy  hudební nástroje, zkusili jsme vytvořit zvuky deště. Po hmatu jsme poznávali své kamarády, plstili jsme vlnu mokrou cestou. Pekli jsme na ohni trdelníky a užívali si jejich chuť. Trénovali jsme čich v naší bylinkové zahrádce.

Hned na začátku měsíce jsme se plavili na Berouncese čtyřmi rafty a lodí. Díky všem rodičům, kteří zajišťovali úžasnou výpravu po vodě.

Navštívily nás děti ze Základní školy ve Zruči a společně s nimi jsme putovali k rybníku. Pan Volter nám vyprávěl o ptácích. Moc děkujeme.

V horkém počasí jsme se brodili v řece, hledali  ulity a zkoumali řasy. Liborek si udělal prut a zkoušel s Pepíčkovo pomocí chytit rybu. Zkusili jsme v Berounce rýžovat zlato pomocí pánviček.

V lese jsme objevili krásně rostlou větev, na které se dá houpat a přitahovat. Máme od té doby novou lesní zastávku „Posilovnu“.

Vyrazili jsme s koly a odrážedly na cyklovýlet k „Bouli“ s Jankem a Bětkou.

Zlehka jsme ochutnávali prázdninová dobrodružství, když  jsme tři školkové dny mohli strávit na návštěvě u rodiny Cigánků, Charvátů a Pašků. Moc děkujeme za stopovačku a krásné koupání.

Se školkou jsme se rozloučili Závěrečnou slavností a nově pasovaní předškoláci vyšli brankou z naší školky do světa.  Jsme vděčni za kus společné cesty s nimi a přejeme jim aby si uchovali a mohli rozvíjet svou vnímavost a radost z objevování světa kolem.

Za Berounku Verča

Zanechte odpověď

 • Lesní mateřská škola Berounka (zaštítěna o.s. Ekoklub rodičů, dětí a přírody, IČO 22607200, adresa Druztová 12, 330 07 Druztová

  Mgr. Marie Peroutková
  732 835 414

  Mgr. Lenka Horáčková
  777 149 141

  info@lesniskolkaberounka.cz