Ohlédnutí březen

Přivítali jsme Alžbětu (náš nový průvodce) a pomalu přicházející jaro, které dalo rozkvést prvním sněženkám u Skřítkovského domečku. Počasí nás napínalo a sluníčko se se zimou přetahovalo o vládu. Někdy jsme se mohli opalovat a jindy jsme rádi rozdělávali oheň.

V březnu jsme putovali dávnou historií – pravěkem, světem řeckých bájí a hráli jsme si s příběhy Jiráskovo starých pověstí. V integrovaném bloku V rozpuku jsme se ocitli na počátku lidských dějin a na počátku jara.

Opět jsme cestovali:

Na pozvání státní školky jsme navštívili nafukovací planetárium. Viděli jsme příběh o ledním medvědovi a tučňákovi, kteří společně sestrojí raketu a vydají se ověřit své teorie o vesmíru, stejně jako to dělají vědci.

V divadle Alfa jsme si užili představení Umanutá princezna.

Celý jeden den jsme prožili v úžasném prostředí komunitní školy Jasmina.

S pomocí Libušky jsme tvořili  svícínky z keramické hlíny.

Zároveň se probouzela naše zahrádka a volala na nás: „Vyhrabejte mi prosím starou trávu, ať může narůst nová. Potřebuji ostřihat uschlé bylinky a vyplít.“ 

Zaseli jsme první semínka a očima jsme je chodili vytahovat. Po týdnu už první slunečnice v květináči vystrčila lístečky.

První jarní den vyrobili děti s Jankem Moranu a zimu hodili do řeky.

Jaro je čas úklidu starého, aby byl prostor pro vznik nových věcí. Moc děkujeme, že jste nám pomohli přinést jaro do naší školky a vznikly tak krásné nové věci.

 Za Berounku Verča

Zanechte odpověď

 • Lesní mateřská škola Berounka (zaštítěna o.s. Ekoklub rodičů, dětí a přírody, IČO 22607200, adresa Druztová 12, 330 07 Druztová

  Mgr. Marie Peroutková
  732 835 414

  Mgr. Lenka Horáčková
  777 149 141

  info@lesniskolkaberounka.cz