Noc kostelů

Lesní školka Berounka ve spolupráci s Farností Dýšina a Obcí Druztová pořádá Noc kostelů

Tématem letošní Noci kostelů je Liturgický rok. Pro většinu z nás neznámé téma, které v sobě skrývá velké tajemství a moudrost našich předků. Během večera se budete moci s tímto tématem seznámit pomocí odborného výkladu, výstavy, nebo pomocí společného absolvování některých úkolů s Vašimi dětmi.

 

program:

17:00-19:00 program pro děti na pozemku Lesní školky Berounka

Kostel sv. Máří Magdalény

18:00 – Slavnostní zahájení

 • Vystoupení sboru Melodica

19:00 – Koncert druztovských a přespolních dětí

 • Inscenace příběhu Máří Magdalény v provedení druztovských dětí, pod vedením Ludmily Teršové (hru napsal Oldřich Rosůlek)

20:00 – Diskuse s farářem Pavlem Petrašovským – o víře, hloubce života, o poslání býti farářem (prostor pro Vaše otázky formou anonymních lístečků, které můžete během celé Noci kostelů dávat do krabice u vchodu)

20:45 – Vystoupení sboru Arnicor z Třemošné

21:30 – promítání filmu Příběh Marie (2014)

 

Příběh Marie vypráví o dívce, která se naučila normálně žít, ač byla od narození hluchá a slepá. Tento malý zázrak se odehrál ve Francii na konci 19. století. Marie Heurtinová se narodila nevidomá a neslyšící a ani ve čtrnácti letech není schopná komunikovat se svým okolím. Její otec je skromný řemeslník, svou dceru miluje a navzdory doporučení lékaře, který jej přesvědčoval, že je slabomyslná, nedokáže Marii umístit do ústavu pro choromyslné. Ze zoufalství nakonec odveze Marii do ústavu Larnay nedaleko Poitiers, kde se řádové sestry starají o neslyšící dívky a mladé ženy. Mladá řádová sestra Marguerite, si i přes skepsi matky představené vezme toto „divoké zvířátko“ pod svá ochranná křídla a dělá vše pro to, aby ji vyvedla z hlubin jejího vnitřního vězení a našla cestu jak s ní komunikovat a jak ji naučit žít. Marie se zpočátku jen brání, snaží se uniknout a křičí jako divoké zvíře. Je těžké odhadnout, zda by se mohla vůbec něco naučit, protože postrádá zrak, sluch i řeč. Navzdory počátečním nezdarům a překážkám sestra Marguerite ale nakonec uspěje i díky nekonečné trpělivosti, vlastní radostné víře a ochranitelské lásce k mladé Marii. Naučí ji vlastní znakovou řeč založenou na dotycích rukou. Marie Heurtinová se díky tomu později naučí Braillovo písmo, psát na stroji, šít, plést, učila se dějepis, zeměpis a stala se z ní půvabná mladá žena. Její příběh je považován za zázrak.

 

Kaple sv. Jana Nepomuckého

 

od 16:00- 18:00 – kaple otevřena ke ztišení a prohlídce

 

 

 

Zanechte odpověď

 • Lesní mateřská škola Berounka (zaštítěna o.s. Ekoklub rodičů, dětí a přírody, IČO 22607200, adresa Druztová 12, 330 07 Druztová

  Mgr. Marie Peroutková
  732 835 414

  Mgr. Lenka Horáčková
  777 149 141

  info@lesniskolkaberounka.cz