Reference

maminka Miroslava – zdravotní sestra, tatínek Daniel – kriminalistický technik, Policie

Oslovil nás i našeho syna zkušební den, pracují tu lidé, kteří jsou na správném místě. Lesní školka je v blízském okolí našeho bydliště, v krásném – nám známém prostředí. Nejvíce se nám líbí individuální přístup, celkový přístup personálu k dětem (podobně se synem jednáme i doma) – vysvětlování situací, neodsuzování druhého, respektující přístup, empatie.Dobrá komunikace mezi průvodci a rodiči, vyslyšení názoru, vstřícnost, zapojení rodičů do chodu školky. Náš syn chodí ze školky domů spokojen a tudíž jsme spokojeni i my rodiče.

maminka Bára, letuška na MD a tatínek Martin, IŤák

Vybrali jsme si lesní školku, nejdřív proto, že známe Lenku, a potom se nám to začalo víc a víc líbit. Líbí se nám, že to pro ty děti není takové pohodlné, že musí jít za každého počasí, že chodí čůrat do kadibudky, že se mnoho v lese naučí, že máte taky pana učitele, že se nebojíte s nimi dělat „nebezpečné věci“, že je to komunita. ALmince se líbí, že si může dělat, co chce, být sama v rámci kolektivu, protože si vůbec nedovedu představit, že by dělala nějaké věci jen proto,že se to zrovna teď dělá… Má ráda svoje kamarády a také se učí životu. I když ještě občas pláče, tak odpoledne vidím, že je úplně spokojená.

maminka Lenka laborantka, tatínek OSVČ- elektro:

Potřebovala jsem hodně narychlo nastoupit do práce  a řešila jsem otázku, kam dát Aničku. Tehdy jí nebyly ještě tři roky. Líbilo se mi, že každé dítě má induviduální přístup. Mohla jsem se na čemkoli domluvit, např. jsem Andulku mohla do školky přivést dříve. Zvolila jsem lesní školu proto, že má Andulka ráda pobyt v přírodě a mohla být celý den venku. Neomezovaná časem, počasím.
Líbí se mi psaní deníku dítěte, individuální přístup učitelek, pobyt venku za každého počasí. Na dětech je vidět, že jsou šťastné 🙂

tatínek Erik archeolog, maminka absolventka evangelické teologie:

 LMŠ Berounka nad jinými lesními školkami v oblasti vyniká zejména svým nejbližším okolím, jehož původní vesnický ráz spolu s jedinečně pestrou škálou krajinných stanovišť jí dodává zcela nenapodobitelný charakter, což je  pro městské dítě něco mimořádného.  Tomu napomáhá i odborné vedení, které je v obci organicky zapojeno a je s jejím ekosystémem stejně jako ekosystémem pole, lesa a luk sžité. Po roce a půl, kdy se školkou žijeme, stále znova vidíme její kouzla, která se zjevují s každým týdnem tak, jak je inspiruje koloběh přírody, jeho vztah k životu tvorů i člověka s jeho polo-zapomenutými tradicemi, z čehož všeho v postmoderním prostoru zůstává jen stín. To, co se zdálo samozřejmé v našich životech, je pro naše děti již třeba rekonstruovat, aby to mohlo figurovat v jejich hodnotovém žebříčku a v budoucnosti tohoto světa. Tento dospělácký úkol LMŠ Berounka svědomitě plní a děti to strašně baví.

Alena Šlajsová, DiS. – manažer marketingu, toho času na rodičovské dovolené, Martin Šlajs – technik radiových technologií:

Líbí se nám příroda v obci a jejím okolí, krásné rozsáhlé lesy. Jsme rádi, že naše dítě mohlo trávit svůj čas v tak přirozeném a malebném prostředí. Toník miluje hrátky v přírodě, bagrování na písku, v lese a moc se mu líbilo putování s vozíkem. Byli jsme moc spokojeni s přístupem učitelek, výchovnými postupy a s malým kolektivem, díky němuž byl Toník téměř jako v rodinném prostředí. Skvělá komunikace a péče, např. když jsme potřebovali rychle dítě vyzvednout a někam jet, byl připravený, věci sbalené a mohli jsme ihned vyrazit. Jindy jsme naopak mohli posedět a pohrát si ještě u vás nebo jít na místní hřiště (u našich dětí velmi oblíbené).

Máša sociální pracovnice, toho času na rodičovské dovolené:

Polinka chodila do školky od září do prosince. O školce jsme se dověděli od naší kamarádky, která nám zajišťovala také odvoz do školky. Po prvních návštěvách se nám tam líbilo, a nevybíraly jsme z více školek, prostě Polinka začala chodit tam, kde nám bylo hned dobře.
Mně se na školce líbí její záměr, myslím že pobyt venku na čerstvém vzduchu je jeden ze základních pilířů zdraví a přirozeného vztahu  k přírodě, pohybu. Polince se líbilo ve školce, protože se tam děly věci, které ji oslovily, program byl vždy zajímavý, promyšlený a děti tam pobývaly rády.

Lesní mateřská škola Berounka (zaštítěna o.s. Ekoklub rodičů, dětí a přírody, IČO 22607200, adresa Druztová 12, 330 07 Druztová

Mgr. Marie Peroutková
732 835 414

Mgr. Lenka Horáčková
777 149 141

info@lesniskolkaberounka.cz